Zpět na festival
N.O.H.A.
13/05od 20:45 Sdílet

Zakládající členové kapely N.O.H.A., kapelník Philip Noha a MC Chevalier Hadley, se od samého počátku existence kapely soustředili na to, aby měli kolem sebe inspirativní, kreativní a endorfiny překypující muzikanty. Kapela je specifická stylově otevřeným mixem drum&bassu, world music, dub stepu a energií nabitých groovů.

Hity jako Di Nero, Wanna Play, Dive in your life, a hlavně Tu Café vynesly kapelu na ta největší festivalová evropská pódia jako Eurospotting-Kopenhagen (DK), Bourges Festival(F), Roxy-Istanbul (TR), Electronic Beats Festival (supporting Prodigy)( CZ), Roots Festival-Amsterdam, Espantapitas Festival (ES), Rock For People, Exit (SER), Pohoda (SK), Colours of Ostrava (CZ), PopKomm (DE), Rolling Stone Roadshow, Bizarre Festival (DE, Nancy-Jazz Festival (F)...

Na pódiu N.O.H.A. exceluje jako smršť, vydávající ze sebe nakažlivou pozitivní energii ,což potvrdily reakce na četná vystoupení během letošních festivalů po Evropě.

N.O.H.A. svou očividnou sympatií pro tradiční hudbu a multikulturnost rozbíjí hranice mezi různými hudebními směry i světovými kontinenty a přirozeným způsobem tak spojuje dynamický nadupaný groove s živou, veselou a hravou performancí. To je nyní, od září 2013,umocněno přítomností nové US zpěvačky Kaia Brown, která svým osobitým projevem dodává hudbě i živým vystoupením N.O.H.A. novou hudební i vizuální dimenzi.

Nová tvář projektu, Kaia Brown se narodila v rodině hudebníků a zpěváků poblíž Washingtonu DC v roce 1982. Kaia začala svou kariéru po boku své matky ve věku 8 let v regionálním hudebním divadle, kde působila až do svých 17 let. Pod vedením svého otce se začala věnovala hře na kytaru a bicí. Mimojiné studovala také fotografii, herectví, tanec a design na University of Arts ve Filadelfii.
V roce 2003 se Kaia přestěhoval do New Yorku , kde se začala věnovat své vlastní hudební kariéře, začala, psát a nahrávat s Brooklyn dub legendou „Dr Israe“l". Společně podnikli turné po Severní Americe, Francii, Německu a Švýcarsku.

V New Yorku také spolupracuje s významnými umělci jako Kush Arora, Dub Gabrielem a Chad Jones Process Rebel Pod jménem "Lady K," Kaia spolupracovala na vydání desky "Patterns of War" (ROIR! Records) s Dr. Izraeli a Dreadtone International. Album se probojovalo na první pozici v College Music Journal World Music a zůstalo tam 7 týdnů. Kaia také nahrávala a cestovala se sanfranciským „Heavyweight Dub Champion" a je uvedena jako hostující umělec na jejich druhém albu "Rise of the Champion Nation", spolu s renomovanými umělci jako jsou KRS-One a Killa Priest, z Wu-Tang Clan.

 

Členové N.O.H.A. :

MC Chevy (New York, USA),
spoluzakladatel projektu, „duše“ kapely, textař, nedílná složka projektu, kterému propůjčuje své nezaměnitelné charisma, hlas, životní sílu a energii

Kaia Brown (Brooklyn, USA)
zpěvačka, Stage Performer ,skladatelka a textařka, "hlas", nová tvář projektu, světoběžník plná inspirace kultury z celého světa. N.O.H.A. live performance je plná masivních basů a rychlých beatů, přesto kapela dává Kaie prostor pro její osobitý projev, kterým davá N.O.H.A. nový image.

Philip Noha (Praha, ČR),
zakladatel projektu, „hlava“ kapely, skladatel, producent a saxofonista, který udává po celou dobu směr této skupiny. Jeho skladby a produkce písní typu „Di Nero“ „Wanna Play?“„Balkan Hot Step“ nebo „Tu Café“ posunuly N.O.H.A. na nynější úroveň

Thom Herian (Praha, ČR),
bušící „srdce“ kapely, jen málo bubeníku na světě hraje D’n’B naživo jako on. Thomova drum-performance je zážitkem nejen po hudební stránce...

Jatrabass (ČR),
„játra“ kapely, bassová kytara a kontrabas; jako zdravý orgán filtruje jen to, co hudební krev kapely do svého oběhu potřebuje. Přesnost a sehranost s bicími dělají z basisty a bubeníka perfektní groove station.

 

N.O.H.A. - discography:

Noise Of Human Art (1997)
No Slack (2001)
Next Plateau (2003)
Dive in your life (2004)
Respect The Menu (2010)
Circus Underground (2013)

www.n-o-h-a.com
YOUTUBE
FACEBOOK
www.bandzone.cz/noha